Ivan Pilip k Dukovi: Názor na syrské sirotky je možné si udělat na základě Nového zákona

Pokud vám něco uniklo na Twitteru Ivana Pilipa, máme pro vás výběr tech nejpodstatnějších glos.

Typická ukázka informování o Evropské unii. Věc sama je sporná, ale vymysleli to opravdu evropští úředníci, nebo jen reagují na tlak členských zemí? Kolik zemí na to má vlastní normu (je jich hodně) a jakou? Místo analýzy jen hození bláta na EU zde.

Nikdo na panu kardinálovi nechce, aby byl odborníkem na azylovou a migrační politiku. Jen jsme si někteří mysleli, že názor na tuto věc si je možné udělat na základě Nového zákona a není nutné čekat na stanovisko českého zastupitelského úřadu v Sýrii.

Na Aktuálně.cz se neobjevil jen blog kardinála Duky na téma syrských sirotků, ale i tento rozhovor s panem biskupem Malým. Pokud chce někdo vidět dva rozdílné pohledy na svět a křesťanství uvnitř církve, hodně po přečtení těchto dvou textů pochopí.

Velmi zajímavý text na okraj výročí Mnichova. O zodpovědnosti Němců za vyvolání války není pochyb, ale stranou naší národní diskuze zůstává otázka, proč ti domácí československý stát nepřijali za svůj. A proč z něj chtěli odejít, což krátce poté to udělali i Slováci.

Evropská unie oznámila zahájení sankční procedury vůči Rumunsku kvůli omezování nezávislosti justice. Bude v českém parlamentu další hlasování proti omezování suverenity členských zemí, nebo když nejde ani předstírat, že se to týká migrace, tak bude klid?

Nikdo zřejmě neviděl, co se vlastně tehdy mezi Kavanaughem a Fordovou stalo. Každý ale mohl sledovat jeho vystoupení na senátním výboru. Ukřivděnost, útočnost, způsob, jakým se vyhýbal přímým odpovědím na otázky. Pokud projde, bude to vítězství stranictví nad zájmem o stát.

Glosy jsou sebrané z Twitteru Ivana Pilipa